e
sv

Bir web sitesi nasıl oluşturulur. Tam bir rehber

avatar

Yazılım Method

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Web uygulamaları çeşitli nedenlerle geliştirilebilir ve ister bir kuruluş ister bir kişi olsun, herkes tarafından birçok nedenden dolayı kullanılabilir. Sık kullanılan web uygulamaları, web tabanlı e-posta, çevrimiçi hesap makineleri veya E-ticaret mağazaları içerebilir. Bazılarına yalnızca belirli bir tarayıcı üzerinden erişilebilir, ancak çoğu tarayıcıdan bağımsız olarak kullanılabilir.

Web sitesi, bir web ve bir uygulama sunucusu ve bir veritabanı kullanımını gerektirir. Web sunucuları, istemciden gelen istekleri yönetir ve uygulama sunucusu görevleri gerçekleştirir. Veritabanı gerekli bilgileri depolamak için kullanılır.

Web uygulamaları için birçok farklı kullanım durumu vardır ve bununla birlikte birçok potansiyel fayda da gelir. Web uygulamalarının bazı genel faydaları şunlardır:

Bu iki yaklaşımı birleştiren programlara hibrit versiyonlar denir. Karma uygulamalar, web uygulamalarına benzer şekilde çalışır ancak bir cihaza yerel uygulama olarak yüklenir. Hibrit uygulamalar, dahili API’leri kullanarak cihaza özel kaynakları da kullanabilir. Bir cihaza yüklenen yerel uygulamalar bazen çevrimdışı çalışabilirken, hibritlerde bu işlevsellik yoktur. Hibrit uygulamalar, web tabanlı oldukları için web uygulamalarına benzer gezinme öğelerine sahip olma eğilimindedir.

Yeni bir ürünün geliştirilmesi her zaman bir fikrin uygulanabilir bir ürüne dönüştürülmesiyle başlar. Web sitesi sürecinin geliştirilmesinin 4 ana aşaması şunlardır:

 • Ürün geliştirme yaşam döngüsünün fikir aşamasından geçme sürecinde, kullanıcı odaklılık, odaklanma, coşku ve esneklik, doğru ürün için değil, doğru ürünü oluşturmak için temel oluşturmaya yardımcı olabilir.
 • Web uygulamanızı nerede barındıracağınızı seçme ve gerçek kullanıcılara tanıtma.
 • Bu adımda, uygulamanızın adını ayarlıyor ve yığını seçiyorsunuz: Ön Uç, Arka Uç ve Veritabanı.
 • Bu adımda, web sitesi tasarımını seçiyorsunuz.

Bu adımda, veritabanı şemanızı sıfırdan oluşturabilir, var olanı içe aktarabilir veya önerilenlerden birini seçebilirsiniz.

Veritabanı tasarımına aşina değilseniz ve tabloların ne olduğunu anlamakta güçlük çekiyorsanız, uygulamanızı değiştirdikten sonra oluşturabileceğiniz, gerçek dünya uygulamalarının hazır birkaç örnek şemasını hazırladık:

Uygulamanız dağıtıldıktan sonra, istediğiniz gibi daha fazla değiştirebileceğiniz tek sayfalık bir web sitesini kolayca ve hızlı bir şekilde alacaksınız.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Bir web sitesi nasıl oluşturulur. Tam bir rehber