e
sv

Dijital göçebenin başlangıcı

avatar

Yazılım Method

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Dijital göçebelerin çoğu, özellikle programlama, tasarım, metin yazarlığı ve pazarlama gibi yaratıcı alanlarda veya kendi çevrimiçi işlerinde girişimci olarak serbest çalışan olarak çalışmaktadır. İhtiyacınız olan şey, istikrarlı bir internet bağlantısına sahip, iyi çalışan bir dizüstü bilgisayar. Bu iki gereklilik ile her yerde çalışmanız mümkün, yani hiçbir yere bağlı değilsiniz. Kendilerine isim yapan tanınmış göçebeler, 101places.de'den Patrick Hundt ve pinkcompass.de'den Carina Hermann'dır. Kalıcı bir istihdam ilişkisinin aksine, bir serbest çalışanın geliri farklı şekilde düzenlenir, çünkü size performansa veya siparişlere göre ödeme yapılır. Daha fazla kazanma olasılığı yüksektir.

 

Başlangıçta, inisiyatif ve hazırlık gereklidir. Dijital alanda ne istediğinizi ve neyi başarmak istediğinizi düşünmelisiniz. Bu düşüncelere aceleyle cevap vermek o kadar kolay değil. Kendi güçlü yönlerinizin nerede olduğunu bulmak için kendinize şu soruları sormalısınız: Ne yapmaktan hoşlanırım? Güçlü yönlerim/becerilerim nelerdir? Hangi alanları seviyorum? Hangi görevlerde yardımımı istiyorsunuz? Bu sorular, becerileriniz hakkında net bir fikir edinmenize yardımcı olmalıdır.

Belirli bilgi, özellikle yaratıcı işlerde bir avantajdır. Gelecekte çok para kazanmak ve bir web sitesi/blog oluşturmak istiyorsanız, CSS, HTML, JavaScript ve daha fazlası gibi temel programlama becerilerini bilmek önemlidir. Dijitalleşme, web ve uygulama geliştiricilerine olan talebi artırıyor. Bu nedenle, belirli bir nişe bağlı kalırsanız, benzersizlik ve yaratıcılık yoluyla başarılı olabilirsiniz. Programlama dilini öğrenmek zaman alır, ancak titizlik ve tutarlılık sonunda karşılığını verir. Bir başka popüler niş de grafik tasarımdır. InDesign, Photoshop ve Illustrator gibi profesyonel programlara aşina olan herkes ilk grafik tasarım işini kolayca alabilir. Grafik tasarımcıları arayan sektörler arasında multimedya ajansları, reklam ajansları ve yayınevleri bulunmaktadır.

Hala Almanya'da kayıtlıysanız, bu yaşam tarzını uzun vadede uygulamak istiyorsanız, bürokratik şeyler de netleştirilmelidir. Ancak yurt dışında bir hayat kurmak istiyorsanız başka kurallar geçerlidir. Bunlar hükümet web sitelerinde bulunabilir. Her zaman yurt dışında yaşama hayali kuran herkes bu hayalini gerçekleştirebilir. Hatta dünya çapında bir gezi ile birleştirilebilir. Ancak, birçok insan bu düşünceden ümidini keser ve artık yerine getirmese de eski alışkanlıklarına bağlı kalarak güvenli tarafta kalır.

İnsanlar alışkanlık yaratıklarıdır ve rahatlık alanlarından çıkmaktan korkarlar. Büyümek ve gelişmek için konfor alanından çıkmak çok önemlidir. Toplumda pek çok şey hafife alınıyor ve hayatlarını değiştirmek ve hayatlarını daha özgürce şekillendirmek isteyen insanlar işlerinden ve dairelerinden vazgeçtikleri için çılgın ve naif olarak görülüyorlar. Hayatta arzuladığınız her şeyi içselleştirmek için kağıt üzerinde veya dijital olarak bir vizyon panosu oluşturmanıza yardımcı olur. Bu size günden güne motivasyon sağlar ve zamanla hedeflerinize yaklaşırsınız. Hedefler daha bilinçli hale gelir ve kendinizi daha iyi tanırsınız.

Yani standart bir yaşam sürmek istemiyorsanız dijital bir göçebe olabilirsiniz. Birçoğunun henüz tam olarak farkında olmamasına ve bunları nasıl kullanacağını bilmemesine rağmen, herkesin güçlü yönleri vardır. Dijital göçebeler bunu yapıyor ve onunla ilham veriyor, böylece bu dünyada onlardan daha çok var.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Dijital göçebenin başlangıcı