e
sv

Gmail Hesabı Nasıl Silinir ?

Gmail Hesabı Nasıl Silinir
avatar

Yazılım Method

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Gmail uygulaması, Google tarafından geliştirilen ve dünya çapında milyonlarca kullanıcı tarafından tercih edilmekte olan bir mail alıp gönderme sistemidir. Kısa zaman içerisinde global anlamda büyük başarılar elde etmiştir. Gmail sitemi, kolay kullanımı ve basit arayüzü ile her kesimden insana hitap edebilmeye başlamıştır.

Gmail sistemi, her ne kadar popüler ve basit olsa da bazı kullanıcılar gmail hesaplarının bulunmasından bir süre sonra memnun olmayabilirler. Hatta mail hesaplarınız kötü yazılım sahipleri tarafından ele geçilebilir ve sizin adınıza olmayan işlemler gerçekleştirilebilmektedir. Bu gibi durumlarda Gmail hesap silme işlemleri sıklıkla sorulmaktadır.

Kullanım dışı olan Gmail hesabınızı kapatmanız, güvenlik açısından oldukça önem taşımaktadır. Çünkü birçok anlaşma maddesinin onaylandığı Gmail bazında adınıza işlem yapılma olasılığı çok yüksektir. Bu durumun ihmal edilmesi, kullanıcıların başına geri dönüşü olmayan sorunlar açabilmektedir. Banka ekstrenizden özel maillerinize kadar tüm bilgileriniz kolayca ifşalanabilmektedir. Biz bu gibi durumları yaşamamanız için Gmail hesap silme işleminin tüm detaylarını derledik.

GMAİL servisleri
GMAİL servisleri

Gmail Silme İşleminden Önce Bilinmeniz Gerekenler

Gmail silme işlemine başlamadan önce kullanıcıların yapılması gereken önemli detaylar bulunmaktadır. Bunlardan ilki, kullanıcı adını ve mail adresinin silinme işleminden sonra bir daha asla kullanılmayacak olmasıdır. Yani Gmail hesap silme işleminden sonra aynı hesap üzerinden bir daha işlem yapılamamaktadır. Çünkü Gmail platformu, aynı kullanıcı adı ve mail adresi üzerinden yeni bir hesabın açılmasına asla izin vermemektedir.

Bunun yanı sıra Gmail hesabınızı sildiğiniz anda eskiye dönük olan tüm maillerinizi unutmanız gerekmektedir. Çünkü platform, silinen hesaplarda yer alan mailleri, internetin çöplüğüne atmakta ve sonsuza kadar ordan çıkarmamaktadır. Bu nedenle Gmail silme işlemlerine başlamadan önce maillerinizi yedeklemenizi ve yeni bir kullanıcı adı belirlemenizi öneririz.

Gmail Silme İşlemleri Nasıl Gerçekleştirilmektedir?

 • Öncelikle silmek istediğiniz Gmail adresi üzerinden oturum açmanız gerekmektedir.
 • Daha sonra ‘’Hesap tercihleri’’ butonuna tıklayarak Gmail hesap silme işlemlerini başlatmanız şarttır.
 • Bir sonraki adımda ‘’Hesabı veya hizmetleri sil’’ butonuna tıklayınız.
 • Sayfanın en altında bulunan ‘’Ürünleri sil’’ butonuna tıklamanız gerekmektedir. Tıkladıktan sonra platformda yeniden oturum açmanız şarttır.
 • ‘’Ürünleri sil bölümünden ‘’Gmail’’ butonunu bulun ve sile tıklayın.
 • Bu adıma kadar başarıyla tamamladıysanız karşınıza Google tarafından oluşturulmuş bir kullanıcı sözleşme metni gelecektir. Bu uyarılar, Gmail hesabınıza bir daha mail alamayacağınız uyarısı ile başlayıp farklı aksaklıklar yaşayabileceğiniz hatırlatmalarına kadar devam etmektedir.
 • Metnin altında yer alan ‘’Kabul et’’ butonuna tıkladığınızda hesabınız kapanır . Gmail içerisindeki tüm mailler silinmeye başlar. 48 saat içerisinde tüm mailleriniz ve Gmail hesabınız kapatılmış olacaktır.
 • İşlemi tamamlayabilmek için ‘’örnek@gmail.com’’ adresinizin altında yer alan ‘’Kalıcı olarak sil’’ butonuna tıklamanız gerekmektedir. Bu sayede Gmail hesabınız artık tamamen silinmiş olacaktır. Son olarak Gmail hesap silme işlemini gerçekleştirmeden önce kullanıcı sözleşmesinde yer alan maddeleri gözden geçirmenizde fayda var.

Gmail hesabınızı nasıl sileceğiniz hakkında detaylı bilgi bu dökümantasyonda bulunmaktadır.

Sıradaki içerik:

Gmail Hesabı Nasıl Silinir ?