e
sv

Google’da Kayıtlı Şifreleri Bulma

Google Kayıtlı Şifreleri Bulma
avatar

Yazılım Method

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 1

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Dünyanın en çok kullanılan web sitelerinden birisi şüphesiz Google’dır. Gerek arama motoru gerekse de diğer birçok ücretsiz servisi ile internet dünyasındaki neredeyse her alandaki varlığımızı yönetmemizi sağlar. İnternet varlıkları arasında en değerli olan şifrelerimizin ise kesinlikle iyi bir şekilde muhafaza edilmesi gerekir. Herhangi bir yere not edilmeyen veya farklı bir sistem kullanılarak kayıt edilmeyen şifreler ise akıllardan uçup gidebilir. İşte Google kayıtlı şifreleri bulma özelliği bizlere bu konuda büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Eğer sizler de Google hizmetlerini ve özellikle Google Chrome tarayıcısını kullanıyorsanız, yazımızın devamında kayıp şifrelerine erişebileceksiniz.

Mobil veya bilgisayar üzerinde Chrome tarayıcısı kullanıyor ve bu tarayıcı üzerinden Google hesabınıza giriş yapıyorsanız, şifrelerinizi Google hesabınızda güvenli bir şekilde saklayabilirsiniz. Bu sayede eğer bilgisayarınız veya telefonunuz bozulduğunda veya herhangi bir sebepten ötürü şifrelerinize erişiminiz gittiğinde, Google hesabınız sayesinde şifrelerinize güvenli bir şekilde erişebilirsiniz. Böylece yeni telefon veya bilgisayar aldığınızda, Chrome üzerinden Google hesabınıza giriş yaparak tüm şifrelerinizi ve oturumlarınızı eski haline getirebilirsiniz.

Bu şekilde şifrenizi görebilmeniz için iki yöntem vardır. Bunlardan birisi, direkt olarak Google hesabı üzerinden diğeri ise Chrome tarayıcısı üzerinden şifreleri görebilmektir. Bizler iki yöntemi de sizlere detaylı bir şekilde açıklayacağız.

Google Hesabı Üzerinden Şifreleri Görebilme

Telefon ve Bilgisayar içinde geçerlidir. Öncelikli olarak Google hesabınıza giriş yapmanız gerekir. Bunun için internet tarayıcısını açarak sağ üst köşeden kullanıcı bölümüne tıklayabilirsiniz. Google hesabınıza giriş yaptığınızda “Google Hesabım” sayfasına gidiniz. Sonrasında “Oturum Açma ve Güvenlik” bölümüne tıklayarak geçiniz.

 “Oturum Açma ve Güvenlik” bölümüne tıklayarak geçiniz.
“Oturum Açma ve Güvenlik” bölümüne tıklayarak geçiniz.


Karşınıza gelen sayfanın sağ alt kısmında yer alan “Hesaba Erişimi Olan Uygulamalar” kısmının hemen altında yer alan “Kayıtlı Şifreler” bölümüne tıklayınız. Karşınıza gelen ekranda “Şifreleri Yönetin” bağlantısı çıkacaktır. Bu kısma tıklayınız. Bu aşamada sizden tekrardan Google hesabınıza giriş yapmanız istenecektir. Kayıtlı parolalara erişim sağlayacağınızdan dolayı böyle bir güvenlik tedbiri alınmıştır.

Karşınıza gelen sayfanın sağ alt kısmında yer alan “Hesaba Erişimi Olan Uygulamalar” kısmının hemen altında yer alan “Kayıtlı Şifreler” bölümüne tıklayınız
Karşınıza gelen sayfanın sağ alt kısmında yer alan “Hesaba Erişimi Olan Uygulamalar” kısmının hemen altında yer alan “Kayıtlı Şifreler” bölümüne tıklayınız


Hesabınıza giriş yaptığınızda karşınıza web sitelerin ve şifrelerin listelendiği bir ekran gelecektir. Burada daha önce kayıt ettiğiniz tüm şifreler yer alır. Şifreler gizli bir şekilde görüntülenmektedir. Eğer şifreyi görmek istiyorsanız sağ tarafında bulunan “Göz” butonuna tıklamanız yeterlidir. Eğer istiyorsanız “Çöp Kutusu” butonuna tıklayarak o şifreyi silebilirsiniz.

Chrome Üzerinden Google Kayıtlı Şifreleri Bulma

Chrome yüklü olmayan bilgisayarlarda yukarıda belirtildiği gibi Google hesabına giriş yaparak şifrelere erişim sağlanabilmektedir. Ancak eğer Chrome yüklü bir cihazınız varsa işler biraz daha kısalabilir. Chrome üzerinden Google kayıtlı şifreleri bulma yöntemi için öncelikli olarak Chrome tarayıcısını çalıştırmanı gerekir. Sonrasında sağ üst kısımda bulunan “Üç Nokta” butonuna tıklayınız. Aşağıya doğru açılan bu pencerede “Ayarlar” bölümüne gidiniz.

Google kayıtlı şifreleri bulma
Google kayıtlı şifreleri bulma

Ayarlar sayfasına ulaştığınızda bu ekranda yer alan “Gelişmiş Ayarları Göster” kısmına giriş sağlayınız. Daha sonrasında “Gelişmiş” bağlantısına tıkladığınızda karşınıza birçok detay daha listelenecektir. Bunların arasında “Şifreler ve Formlar” kısmında ki “Şifreleri Yönet” bölümüne gidiniz. Bu ekranda Google hesap şifreniz dahil tüm web site şifreleriniz görünmektedir. Eğer bilgisayarınızda bir oturum açma şifresi varsa, şifreleri görüntülemek için bu oturum şifresini girmeniz gerekebilir.

Bu ekranda Google hesap şifreniz dahil tüm web site şifreleriniz görünmektedir
Bu ekranda Google hesap şifreniz dahil tüm web site şifreleriniz görünmektedir

Sıradaki içerik:

Google’da Kayıtlı Şifreleri Bulma