e
sv

İnstagram’da Reklam Verme

instagram reklam nasıl çıkılır ?
avatar

Yazılım Method

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

İnternet platformu, geliştirilen birçok platform nedeniyle her alanda profesyonel ve yetkin olmayı gerektirmektedir. Günümüzde sadece SEO ve e-ticaret alanlarında başarılı olmak yeterli gelmemektedir. Web siteleri, başka platformlardan da ziyaretçi çekerek başarılarını katlamak zorundadırlar. E-ticaret ve genel blog tarzı platformların ziyaretçi kaynağı olarak en çok tercih ettikleri platform, İnstagram olarak bilinmektedir. İnstagram’da reklam çıkma konusunu ele aldık 🙂

İntagram platformu, reklam veren firmaların tanıtımlarını ön plana çıkardığı için sitelerin daha fazla ziyaretçi ve potansiyel müşteri kazanmalarını sağlamaktadır. Bu duruma İnstagram reklam verme adı verilmektedir. Günümüzde birçok firma, İnstagram üzerinden reklam vererek potansiyel müşterilerini arttırmaya çalışmaktadır.

İnstagram Reklam Verme Çeşitleri Nelerdir?

Günümüzde İnstagram reklam verme oranlarının artış göstermesi, platformların farklı şekilde reklam çalışmaları düzenlemelerini de sağlamıştır. Bu durum, hedef odaklı olmaya ve müşterilerin ilgisini çekmek için geliştirilmeye çalışılmaktadır. Peki, İnstagram reklam verme çeşitleri nelerdir?

instagram reklam çıkma yöntemleri
instagram reklam çıkma yöntemleri

Trafik Hedefli Reklam Çalışmaları

Bu çalışmalar, genellikle blog ve bilgilendirici tarzda internet siteleri tarafından tercih edilmektedir. Özellikle Adsense bazında kar amacı oluşturan platformlar, sitelerine organik trafik sağlayabilmek için trafik hedefli kampanyaları tercih etmektedirler.

Etkileşim Amacıyla Yapılan Reklam Çalışmaları

Etkileşim hedefli çalışmalar, İnstagram bazında en sık tercih edilen çalışmalardan biridir. Bu metot sayesinde internet sitelerindeki yorum ve tıklanma oranları arttırılırken İnstagram sayfalarındaki etkileşim oranları da yükseltilmektedir. Bu çalışma, kendi içerisinde de 4 temel gruba ayrılmaktadır.

 1. Gönderi Bazlı Etkileşim
 2. Sayfa Beğeni Çalışmaları
 3. Teklif Alım Çalışmaları
 4. Etkinlik Yorumları

Müşteri Bulma Odaklı Reklam Çalışmaları

İnstagram reklam verme çalışmaları arasında bir diğer popüler olan yöntem ise potansiyel müşterilerin etkileşime alındığı çalışmalardır. Genellikle e-ticaret platformları tarafından uygulanmaktadır. Oluşturulan form ile potansiyel müşteri kitlesinin özelliklerini ve hedeflediğiniz alanı da kolayca belirleyebilirsiniz.

Mesaj Odaklı Kampayalar

İnstagram reklam çalışmalarından farklı olan mesaj odaklı kampanyalar, etkileşim veya potansiyel müşteri için değil İnstagram kullanıcıları ile mesaj yoluyla iletişime geçmeyi hedef almaktadır. Bu sayede müşterilerin ürünlerle ilgili soruları yanıtlanırken satış konusunda önemli bir geri dönüt alınmaktadır.

Dönüşümlü Reklam Verme

Adından da anlaşılabileceği gibi dönüşümlü reklam verme çalışmaları, dönüşüm sağlayabilecek kullanıcıları bulabilmek ve onlarla temasa geçebilmek için tercih edilmektedir. Bu reklam kampanyası ile sadece İnstagram kullanıcılarından değil Facebook üyelerinden de dönüşüm sağlayabilmektesiniz. Bu dönüşümün sağlıklı olabilmesi için reklam vermeden önce karşınıza gelen formu başarılı şekilde doldurmanızda da fayda var.

Katalog Reklam Çalışmaları

Katalog reklam çalışmaları, elinizde bulunan bir dizi ürünü potansiyel müşterilerinize sunabilmenize ve satış yapabilmenize katkı sağlamaktadır. Bu ürünler, oteller, ev ilanları veya uçuş biletleri olarak birçok sektörde tercih edilebilmektedir. İnstagram katalog reklam çalışmasından önce ürünlerinizi kaliteli şekilde oluşturmalı ve görsel olarak zenginleştirmelisiniz. Bu sayede katalog reklamlarınıza tıklayan kullanıcılar, ürünlerinizi satın almak konusunda çok daha fazla hevesli olacaklardır.

İnstagram’da reklam verme ve daha fazlası buradan yapılmaktadır.

Sıradaki içerik:

İnstagram’da Reklam Verme