e
sv

Visual Studio En İyi Eklentileri

Visual Studio En İyi Eklentiler
avatar

Yazılım Method

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Visual Studio eklentileri, modern web siteleri geliştirebilmek için oldukça önemlidir. Bu nedenle eklentiler, birçok gelişim aşamasında tercih edilmekte ve projeleri desteklemek amacıyla milyonlarca kişi tarafından indirilmektedir. Ayrıca Visual Studio Code eklentileri, hata ayıklama, dil seçenekleri ve gelişim araçları konusunda da kullanıcı dostu arayüzler oluşturabilmenize katkı sağlamaktadır.

Visual Studio en iyi eklentiler konusu da araçların bu denli yararlı olması nedeniyle sıklıkla sorulmaya başlanmıştır. Proje geliştiren kişiler, daha modern ve kullanıcı dostu tasarımlar oluşturabilmek için Visual Studio içerisindeki en iyi eklentileri sürekli merak etmektedirler. Biz de sizler için milyonlarca kişi tarafından tercih edilen en kaliteli Visual Studio eklentilerini derledik.

 1. Prettier

Kodu ayrıştırmaya, satır uzunluklarını hesaplamaya, kodları kendi kurallarına göre yeniden yazdırmaya ve gerektiğinde kodu sararak daha tutarlı bir stil oluşturmaya yarayan bir kod biçimlendiricidir. Prettier, en iyi Visual Studio eklentileri arasında gösterilmektedir. Her yıl milyonlarca kullanıcı tarafından indirilmektedir. Ayrıca eklenti, kullanıcılar için birçok dil desteği ile birlikte gelmektedir. Çoğu düzenleyici eklenti ile beraber çalışabilmektedir.

Prettier Code Formater
 1. Quokka.js

Quokka.js, daha hızlı Javascript veya Typescript prototiplemesi için geliştirilen Visual Studio eklentisidir. Kod yazdığınız sırada eklenti sayesinde çalışma zamanı değerleri de güncellenmektedir. IDE’niz de aynı zamanda kodunuz ile birlikte görüntülenmektedir. Quokka.js, prototip oluşturabilmenize, kod öğrenmenize ve hızlı şekilde Javascipt dosyaları hazırlamanıza yardımcı olmaktadır.

Quokka
 1. Path Intellisense

Dosya isimlerinizde Intellisense tarzında tamamlama ekleri kullanarak uzun yol adlarını daha kolay kullanmanıza yardımcı olmaktadır. Ayrıca uygulama, içe aktarma ifadesi ile dosya uzantısını da varsayılan olarak kopyalamaktadır. Günümüzde birçok proje geliştirici, Visual Studio Code eklentisi olarak Path Intellisense aracını tercih etmektedir.

Path Intellisense
 1. Live Server

Live Servet eklentisi, Visual Studio programında tek bir tıklama yardımıyla bir geliştirme yerel sunucu işlemi başlatmanıza ve kod yazarken ekstra olarak görülen işlemleri canlı ve kolay şekilde değiştirebilmenize yardımcı olmaktadır. Dünya üzerinde bugüne kadar 6.541.468 kişi tarafından indirilmiş ve 2021 yılının Visual Studio en iyi eklentiler araçları arasında yer almıştır.

Live Server
 1. Docker

Docker aracı, Visual Studio Code programında sıklıkla tercih edilen eklentiler arasında yer almaktadır. Bu eklenti, programdan kapsayıcıya alınmış olan uygulamaları oluşturmayı ve dağıtmayı kolaylaştırmaktadır. Bu sayede yapılan işlemler, saat bazından dakika bazına kadar düşebilmektedir. Ayrıca eklenti, tek bir tıklama ile Node.js, Python ve .NET Core üzerine hata ayıklama imkanı da sağlamaktadır.

 1. Npm

Npm eklentisi, package.json dosyasında yer alan npm betik sistemlerinin çalıştırılmasına ve paket.json içinde yer alan bağımlılıklara göre modüllerin kurulumunu desteklemeye yardımcı olmaktadır. Ayrıca bu komut dosyaları, entegre bir terminalde veya farklı bir pencerede kolayca çalıştırılabilmektedir. Uygulama bu güne kadar tam 3.518.246 kere indirilmiştir ve yılın en iyi eklentilerinden biri olduğu söylenebilmektedir.

 1. Code Runner

Code Runner eklentisi, birçok farklı dil için çalıştırılmakta olan kod parçacığı ve kod dosyası olarak lanse edilebilmektedir. Dosya gezginin içerisinde yer alan bağlam menüsünde o anda çalışmakta olan metin düzenleyicilerinin dosyasını çalıştırmak oldukça yararlı olacaktır. Ayrıca eklenti sayesinde metin düzenleyicide bulunan kod parçacıklarını da kolaylıkla çalıştırabilirsiniz. Code Runner, 2021 yılına girildiğinde tam 6.999.872 kere indirilmiştir.

 1. Estlint

Eslint uygulaması, kodlarda yer alan sorunları anlık olarak bularak kodunuzu stabil bir şekilde analiz etmektedir. Çoğu metin düzenleyici, yerleşik olarak Estlint eklentisini kullanmaktadır. Ayrıca bu araç, devamlı entegrasyon ardışık düzenleri için de doğru bir parça olarak tercih edilebilmektedir. 2021 yılı içerisinde toplam indirme sayısı, 13.845.065 olarak hesaplanmıştır.

Sıradaki içerik:

Visual Studio En İyi Eklentileri