e
sv

Windows 11 Bu Bilgisayarda Çalıştırılamaz Hatasının Çözümü

windows 11 sistem gereksinimlerini karşılamıyor çözümü
avatar

Yazılım Method

 • e 0

  Mutlu

 • e 1

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

 Windows 11’i yüklerken TPM kontrolünü atlamak, CPU istenilen değeri ve kurulum hatasını düzeltmek için artık appraiserres.dll dosyasını değiştirmeniz gerekmediğini lütfen unutmayın. appraiserres.dll dosyasını silebilir ve ardından kurulum dosyasını çalıştırabilirsiniz.

Kendinizi “Bu bilgisayar Windows 11’i çalıştıramaz” adlı oldukça kaba bir hatanın sonunda buluyorsanız, endişelenmeyin. Bu, bilgisayarınızın gerçekten Windows 11’i çalıştıramayacağı veya Windows 11 uyumluluk testinde veya sistem gereksinimlerinde başarısız olmadığı anlamına gelmez . Windows 11’i VirtualBox kullanarak sanal bir ortamda kurmaya çalışıyor olsanız da olmasanız da, aşağıda verilen iki çözüm, hataya neden olan sorunları çözecektir. Çözümlerden biri, Windows 11 kurulum klasörünüzdeki appraiserres.dll dosyasını değiştirmek, diğeri ise VirtualBox’ta farklı bir ayar denemek.

Windows 11 kurulum hatasını atlamak için appraiserres.dll dosyası nasıl kaldırılır ?

Öncelikle bilgisayarınıza windows11 iso dosyasını indiriniz. iso dosyasını buradan indirebilirsiniz. İndirdikten sonra winrar ile iso dosyasını ayıklayınız.

windows 11 iso hazırlama
windows 11 iso hazırlama

iso dosyasını ayıkladıktan sonra karşınıza klasörler çıkacak buradan sources girin ve appraiserres.dll dosyasını bulunuz . Bulduktan sonra sağ tık yaparak kaldırınız.

Windows 11 Appraiserres.dll Silme
Windows 11 Appraiserres.dll Silme

Kaldırma işlemi bittikten sonra ana dizinden setup.exe ‘yi çalıştırınız.

USB Sürücü ile Windows 11 Bu Bilgisayarda Çalıştırılamaz Hatasının Çözümü

Appraiserres.dll dosyasını kaldırmak ve yeniden paketlemek için Windows 11 ISO’yu nasıl değiştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır, böylece TPM gereksinimini atlayacak önyüklenebilir bir Windows 11 USB sürücüsü oluşturmak için Rufus gibi bir araç kullanabilirsiniz.

Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak Anyburn’ü bilgisayarınıza indirin ve yükleyin. Anyburnun temel kullanımı appraiserres.dll dosyasını silip bize yeni iso dosyası oluşturmasıdır. Böylece Rufus ile win11 kurulumu yapabiliriz 🙂

Yüklendikten sonra uygulamayı başlatın ve ‘Kalıp dosyasını düzenle’yi seçin. Ardından sağda bulunan dosya iconuna basarak windows 11 iso dosyasını seçiniz. Seçtikten sonra sonraya basınız.

windows 11 usb hazırlama
windows 11 usb hazırlama

Karşınıza iso dosyaları çıkacaktır buradan sources girin ve appraiserres.dll dosyasını bulunuz ardından yukarıda çıkar butonu var ona basıp siliniz.

Anyburn ile windows 11 usb hazırlama
Anyburn ile windows 11 usb hazırlama

Sıradaki içerik:

Windows 11 Bu Bilgisayarda Çalıştırılamaz Hatasının Çözümü