e
sv

Ücretsiz WordPress Temaları

ücretsiz wordpress temaları
avatar

Yazılım Method

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

İnternet üzerinden bir blog veya herhangi bir içeriğe sahip web sitesi oluşturmak istiyorsanız WordPress içerik yönetim sistemini kesinlikle duymuşsunuzdur. İnternetteki web sitelerin büyük bir çoğunluğunun altyapısını oluşturan bu güzel sistem ile web site oluşturmak istiyorsanız, özellikle tasarım konusunda bazı sıkıntılar çekebilirsiniz. WordPress için ücretli bir şekilde temalar bulabileceğiniz gibi ücretsiz wordpress temaları da bulabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere en çok kullanılan ve sorunsuz bir web site oluşturmanızı sağlayacak olan temaları listeleyeceğiz.

 1. ColorMag WordPress Teması
ColorMag - #1 Magazine Style WordPress Theme - 100,000+ Users

Colormag, WordPress siteniz için ücretsiz bir şekilde temin edebileceğiz, responsive tasarıma sahip, magazin teması stilinde çok güzel bir blog temasıdır. ColorMag ile haber, spor, teknoloji, kişisel blog, magazin, moda vb. gibi birçok alanda web sitelerinizi oluşturabilir ve kolaylıkla yönetebilirsiniz. İsterseniz çok daha detaylı özelliklere ücretli sürümünü alarak da ulaşabilirsiniz.

 1. OceanWP WordPress Teması
OceanWP - WordPress teması | WordPress.org WordPress Türkiye

OceanWP, oldukça geniş kullanım alanına sahip ücretsiz bir temadır. Bu tema ile e-ticaret, kurumsal, blog ve portföy gibi birçok alandaki web sitelerinizi tasarlayabilir ve sorunsuz bir şekilde yayına alabilirsiniz. Esnek yapısı sayesinde özellikle geliştiricilerin sıklıkla tercih ettiği görülür. Responsive olmasının yanında fazlasıyla demo site seçeneğine sahiptir. Bu sayede herhangi bir demo üzerinden yapacağınız ufak düzenlemeler ile kendi web sitenizi oluşturabilirsiniz.

 1. StoreFront WordPress Teması
Free WooCommerce Theme for WordPress - Envo Storefront

İnternet üzerinden alışveriş oranlarının arttığı son zamanlarda, kendi e-ticaret web sitenizi oluşturmak için geç kalmış sayılmazsınız. StoreFront temasının sahip olduğu Woocommerce desteği sayesinde bu siteleri oluşturmak hiç de zor değil. Üstelik StoreFront, bizzat WooCommerce yapımcıları tarafından geliştirildiğinden, birçok eklenti ile birebir uyumlu ve sorunsuz bir deneyim yaşatır.

 1. Astra WordPress Teması

Astra teması ile kişisel blog, portföy, kurumsal işletme, e-ticaret sitesi gibi birçok alandaki web sitesini kolaylıkla oluşturabileceksiniz. Astra teması, tamamen özelleştirilebilir olmasının yanında oldukça hızlı ve hafif bir yapıya sahiptir. Çok hafif bir tema olmasından kaynaklı olarak benzersiz bir hız ve SEO deneyimi sunmaktadır.

 1. Zakra WordPress Teması

Hafif ve güçlü bir yapıya sahip olan Zakra teması ile kurumsal, eğitim, etkinlik sayfaları, video gibi birçok alanda web sitesi oluşturabilmek mümkündür. Zakra teması birçok büyük sayfa oluşturucu eklentisiyle uyumlu çalışır. Hızlı ve responsive olması en büyük özellikleri arasında gösterilir.

 1. Neve WordPress Teması

Neve, her alanda web sitesi için oldukça uygun bir yapıya sahiptir. Hafif yapısı sayesinde çok hızlıdır ve geliştirilebilir bir altyapıya sahiptir. WordPress Gutenberg başta olmak üzere Elementor, Divi, Visiual Composer gibi birçok sayfa oluşturucu ile sorunsuz bir şekilde çalışır. Neve’nin en büyük özelliklerinden birisi ise senelerdir sürekli olarak güncelleme alıyor olmasıdır.

WordPress ile web sitesi oluşturmak isteyen kişilere ücretsiz wordpress temaları konusunda hazırlanmış olan bu liste de genel olarak birçok alanda kullanılabilecek olan, esnek yapıdaki temaları tercih etmeye çalıştık. Bu alandaki deneyimlerinizi ve önerilerinizi sizler de yorum olarak belirtebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Ücretsiz WordPress Temaları