e
sv

Yazılım Nasıl Öğrenilir

avatar

Yazılım Method

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

İyi programlama becerileri bugünlerde birçok meslekte vazgeçilmezdir. Ek olarak, bu genellikle kendiniz bir programcı olarak çalışma fırsatı sunar. Bu, mükemmel kariyer fırsatları ve mükemmel bir maaş anlamına gelir. Ancak kodlamayı öğrenmeye başlamadan önce birkaç önemli karar vermeniz önemlidir. Bir yandan, hangi dili öğrenmek istediğiniz sorusu ortaya çıkıyor. Ancak, bunları zaten başka bir makalede ele aldık. Buna ek olarak, birçok acemi programcı kendilerine şunu soruyor: programlamayı nasıl öğreneceksiniz? Bunu yapmanın birkaç yolu vardır. Bunları bu yazıda size sunuyoruz ve bireysel alternatiflerin avantaj ve dezavantajlarını açıklıyoruz.

Programlama öğrenmek istiyorsanız, aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli öğrenme materyalleriniz var. Bunlar arasındaki farklar çok büyüktür. Verilen bilginin kapsamı, elde ettiğiniz eğitim niteliği, süre, esneklik ve diğer birçok yön ile ilgilidir. Bu nedenle, aşağıdaki bölümlerde bireysel alternatifleri ayrıntılı olarak ele alıyoruz.

Programlamayı öğrenmek söz konusu olduğunda birçok insanın aklına hemen gelen bir seçenek, bilgisayar bilimi okumak veya bir BT uzmanı olarak eğitim almaktır. Bu kesinlikle kapsamlı bilgi edinmek için çok iyi bir fırsat. Yalnızca programlamayı öğrenmekle kalmaz, aynı zamanda bilgisayar biliminin diğer birçok alanıyla da ilgilenirsiniz. Bu nedenle, daha sonra programcı olmak istiyorsanız bu doğru seçimdir. Sadece kapsamlı bilgiden değil, aynı zamanda tanınmış bir yeterlilikten de yararlanırsınız, böylece becerilerinizi işvereninize kanıtlayabilirsiniz.

Ancak, bu çok kapsamlı bir karardır. Eğitim veya mesleki eğitim uzun yıllar alır. Ek olarak, buradaki zorluk seviyesi oldukça yüksektir, bu yüzden kendinizi bu göreve çok yoğun bir şekilde adamalısınız. Çalışma planları çok katıdır, bu yüzden kesinlikle özellikle ilgilenmediğiniz birkaç modül almanız gerekecektir. Okurken, bu süre zarfında maaş almadığınız, ancak yine de geçiminizi sağlamanız gerektiği için maliyetler de önemli. Ayrıca bir ek meslek derecesini tamamlamak da mümkündür. Ancak bu, birkaç yıl boyunca neredeyse hiç boş zamanınız olmayacağı anlamına gelir. Özetle, buradaki kazancın kesinlikle en büyük olduğu, ancak çabanın diğer tüm alternatiflerden kat kat daha fazla olduğu söylenebilir.

Programlama nasıl öğrenilir – Başka bir seçenek de yerinde yüz yüze bir kursa katılmaktır. Örneğin, birçok yetişkin eğitim merkezi ve çeşitli özel eğitim kurumları ilgili programlama kursları sunmaktadır. Bu alternatif özellikle kişisel bakıma değer veren kişiler için kullanışlıdır. Bu şekilde, herhangi bir sorunuz olursa her zaman kurs eğitmeni ile iletişime geçebilirsiniz. Ancak bunun maliyeti oldukça yüksektir. Ek olarak, katı kurs sürelerine bağlısınız ve genellikle oldukça uzun bir yol kat etmeniz gerekiyor. Bu, zamanınızın daha az verimli kullanılmasına neden olur.

Çevrimiçi kurslar , programlamayı öğrenmenin popüler bir yoludur.Bu, tüm öğrenme materyallerine çevrimiçi erişim sağlar. Bunlar çoğunlukla metinleri, videoları ve bazen canlı seminerleri içerir. Bazen kişisel destek de vardır. Ancak, bu her zaman böyle değildir. Çevrimiçi kurslar birçok avantaj sunar. Örneğin, çok esneksiniz. Öğrenme sürelerini kendiniz ayarlayabilirsiniz ve konumdan bağımsızsınız. Herhangi bir seyahate gerek olmadığı için zamanınızı çok verimli kullanabilirsiniz. Ancak, bu kurslar genellikle oldukça pahalıdır – özellikle de sonunda bir sınava girdiğiniz ve ardından performansınızın onayını aldığınız sertifika kursları söz konusu olduğunda.

En ucuz seçenek kesinlikle ücretsiz kendi kendine çalışmadır.İnternette ücretsiz olarak sunulan sayısız kaynak vardır – bloglar, forumlar ve bazı eğitimler gibi. Bu nedenle, herhangi bir maliyet olmadan bu şekilde çok fazla bilgi edinmek mümkündür. Ancak, bu alternatif aynı zamanda muhtemelen en zorudur. Burada önceden tanımlanmış bir yapı yoktur. Bu nedenle, özellikle yeni başlayanlar için hangi içeriği öğreneceklerine karar vermek kolay değildir. Bu nedenle, genellikle neredeyse hiç öğrenme etkisi yoktur. Ayrıca, bazı kaynakların kalitesi özellikle yüksek değildir. Bazı sayfalar zaten güncel değil veya şüpheli içerik sunuyor. Bu nedenle, bu yaklaşım nadiren tavsiye edilir.

Sözde programlama uygulamaları , programlamayı öğrenmenin çok modern bir yoludur.Bu, yalnızca nispeten kısa bir süredir mevcut olan bir alternatiftir. Bununla birlikte, bu alandaki teklif, hem çeşitli programlama dilleri açısından hem de Almanca dil teklifleriyle ilgili olarak giderek daha kapsamlı hale geliyor. Böyle bir uygulamanın geliştirilmesi çok çaba gerektirdiğinden, bu kurslar genellikle ücrete tabidir. Ancak, genellikle klasik çevrimiçi kurslardan önemli ölçüde daha ucuzdurlar.

Uygulamanın büyük bir avantajı, zaman ve konum açısından çok esnek olmanızdır. Her boş dakikayı ders çalışmak için kullanabilirsiniz. Bu yöntemin bir dezavantajı, akıllı telefonun bilgisayar programları geliştirmek ve çalıştırmak için uygun olmamasıdır. Öğrendiklerinizi uygulamak için, bu nedenle PC’ye oturmanız gerekir. Bu belirli bir kargaşaya yol açar. Ancak programlama uygulamaları, örneğin kod bloklarını kullanabileceğiniz veya sınav sorularını yanıtlayabileceğiniz birçok pratik alıştırma içerir. Sonuç olarak, en önemli komutlar çok iyi hafızaya alınır. Sertifika alabileceğiniz teklifler de var.

Diğer bir alternatif ise programlama dilleri ile ilgilenen kitaplardır. Bu aynı zamanda çok esnek bir alternatiftir. Kitabı trende, bekleme odasında veya ofiste öğle yemeği molasında okuyabilirsiniz. Bu da zamanınızı çok verimli kullanmanızı sağlar. BMU yayınevinin kitapları da çok sayıda alıştırma içeriyor. Bu sayede öğrendiklerinizi hemen uygulamaya koyabilirsiniz. Görevi doğru şekilde uygulayıp uygulamadığınızı kontrol etmek için örnek çözümleri kullanabilirsiniz.

Bu öğrenme biçiminin belirleyici avantajlarından biri kesinlikle mükemmel fiyat-performans oranıdır . Bir kitap, çevrimiçi veya yüz yüze bir kurstan çok daha ucuzdur. Bununla birlikte, içerik genellikle çok daha kapsamlıdır. Bu şekilde çok derinlemesine bilgi edinecek ve optimal öğrenme başarısından yararlanacaksınız.

Şimdi, sunulan öğrenme yöntemlerinden hangisinin sizin için en uygun olduğu sorusu ortaya çıkıyor. Ancak, bu her zaman kişisel gereksinimlerinize ve yaşam durumunuza bağlıdır. Okulu yeni bitirdiyseniz ve uygun bir iş arıyorsanız, eğitim veya mesleki eğitim sizin için kesinlikle ilginç bir seçenektir.Öte yandan, zaten bir işte çalışıyorsanız veya kendinizi bilgisayar bilimlerine bu kadar yoğun bir şekilde vermek istemiyorsanız. , başka bir seçenek seçmelisiniz. Ama burada da farklı alternatifler var. Örneğin, bu konularla uğraşıyorsanız ve bu nedenle kişisel destek istiyorsanız, bu alternatif oldukça pahalı ve esnek olmasa bile yüz yüze bir kursa katılmalısınız. Öte yandan, verimlilik ve esnekliğe daha fazla değer veriyorsanız, çevrimiçi bir kurs veya bir öğrenme uygulaması sizin için uygun bir çözümdür.

Öte yandan, düşük maliyetle kapsamlı bilgi istiyorsanız, bir kitap iyi bir fikirdir. Bu çok ucuzdur ve neredeyse tüm diğer kurslardan daha kapsamlı içerik sunar.

Programlama nasıl öğrenilir ya da programlama nasıl öğrenilir sorusu bu göreve başladığınızda çok önemli bir rol oynar. Ancak, hangi yöntemin en iyi olduğu, hedeflerinizin ne olduğuna ve zamanınızı nasıl kullanmak istediğinize bağlıdır. Bununla birlikte, programlamaya yeni başlayanların çoğu için, BMU yayınevinin kitapları, kapsamlı programlama bilgisi edinmek için ucuz bir fırsat sunuyor.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Yazılım Nasıl Öğrenilir